אודות הישוב נטופה

 

 

 

 

מצפה נטופה הוא ישוב קהילתי דתי בגליל התחתון. 

הישוב שוכן על רכס הרים הצופה על בקעת בית נטופה המרהיבה מצדו האחד ועל בקעת טורען הציורית ויער לביא מצדו השני.

המיקום הנוח של הישוב בסמוך לצומת גולני מאפשר גישה ל-5 ערים גליליות בטווח של 20-40 דקות נסיעה (טבריה, עפולה, צפת, כרמיאל וחיפה), מה שמאפשר גישה לאזורי תעסוקה קרובים.

 

הישוב הוקם בשנת התשמ''ד (1983), במטרה לתגבר את הישוב היהודי בגליל, להביא אוכלוסיה איכותית כחלק ממדיניות חברתית לחיזוק הפריפריה, ולעבות את גוש הישובים הדתיים באזור (קיבוץ בית רימון, קיבוץ לביא ומושב שדה אילן).

 

במצפה נטופה מתגוררות כ-180 משפחות דתיות לאומיות עם כ- 300 ילדים.

 

המשפחות החברות בישוב עוברות תהליך מיון של הסוכנות ושל ועדת קליטה מטעם הישוב.  הישוב קולט משפחות חדשות והמתעניינים מוזמנים ליצור קשר עם ועדת קליטה ולצפות בתמונות מהווי הישוב.

 

בנוסף, כחלק מתפיסת העולם הציונית-חברתית של הקהילה פועל בישוב מזה כמה שנים אתר קליטה של הסוכנות וארגון "נפש בנפש" הקולט עולים מצפון אמריקה ואנגליה

 

 

חיי קהילה במצפה נטופה

 

במצפה נטופה אנו שמים דגש על חיים קהילתיים ע''י פעילויות ושירותים שונים בתחומי החינוך והתרבות. החברים תורמים מזמנם, מרצם וכשרונם להצלחת הפעילויות השונות, זאת בנוסף להשתתפות בהתנדבות בועדות השונות (מזכירות, קליטה, תרבות, חינוך ועוד) אשר מנהלות את חיי הקהילה בישוב. חיי הקהילה מבוססים על כבוד הדדי ועל "בין אדם לחברו" ולפיכך ישנו גוף מחוקק דמוקרטי המקבל את ההחלטות החשובות העולות לדיון ציבורי על ידי הצבעות וזוהי אסיפת החברים. באסיפות מתקבלות החלטות המחייבות את כלל החברים. בנוסף, על מנת לאפשר דיון מעמיק בנושאים השונים מבלי להכביד על הציבור, ישנו גוף נוסף- מועצת היישוב- ובו חברים שנבחרו על ידי כלל התושבים כנציגים. במועצה נידונים הנושאים, היא מקבלת החלטות ומנחה את המזכירות כיצד לפעול ובנושאים החשובים ביותר המועצה מציגה לציבור את האפשוריות השונות ומתקיימת אסיפת חברים והצבעה.

ביישוב מתקיימות פעילויות חסד והתנדבות שונות המופעלות על ידי מתנדבים, וכן כיוזמות פרטיות ומשקפות את הדגש החינוכי ואת רוח "ואהבת לרעך כמוך " המנשבת היישוב.

 

חינוך ומבני ציבור

 

שרותים קהילתיים שונים ניתנים בישוב, כגון: מעון יום, גנים, צהרון, חוגים לנוער ולמבוגרים ועוד.

הילדים לומדים בבי''ס בקיבוץ לביא ואח''כ באולפנית בטבריה או בישיבה התיכונית בטבריה (או ישיבת חספין ואחרות).

בישוב מבנים ציבוריים שונים המשרתים את התושבים כגון:בית כנסת, מקווה, מועדון חברים,מבנה משרדים המכיל עסקים פרטיים, מבנה מזכירות,ספריה, גני ילדים, מעונות, מכולת, מועדוני חוגים ונוער וכמובן- סניף ''בני עקיבא''.

 

תעסוקה

 

החברים בישוב עוסקים במגוון רחב של מקצועות: מורים, מעצבים, רופאים, אדריכלים, מהנדסים, חקלאים, בעלי עסקים וכו', העובדים במקומות שונים ברחבי הארץ.

אפשרויות התעסוקה באזור מגוונות וישנה קרבה למספר לאזורי תעשיה (אלון תבור, גליל תחתון, כדורי) ומיקומה של נטופה בטבורו של הגליל מאפשר גישה לחמשת ערי הגליל (צפת וכרמיאל בצפון, עפולה בדרום, טבריה במזרח וחיפה במערב) בטווח נסיעה הנע בין 15 שעה לשעה.

 

תרבות ופנאי

במצפה נטופה יש דגש חזק על חיי התרבות של הקהילה. ביישוב קיימים סוגים שונים של פעילויות פנאי ותרבות לגילאים השונים. מבחר רב של חוגים שבועיים מתקיימים ביישוב ומיועדים לכולם מילדי הגן ועד למבוגרי היישוב. במהלך השנה מתקיימים תחרויות, מסיבות והופעות של החוגים השונים. לפרטים נוספים - ראו קובץ חוברת חוגים תשע''ב. כמו כן, פעילויות התרבות המגוונות ביישוב מאורגנות ע''י הוועדות השונות (תרבות, ביכ''נס, חינוך, נוי ואיכות הסביבה), תוך התייחסות לחגי השנה, שנת הלימודים. פעילויות שונות מתקיימות למען היכרות מעמיקה בין החברים הוותיקים והצעירים, ולמען שיפור פני היישוב. בנוסף, בני הנוער לוקחים חלק מרכזי ביצירת פעילויות שונות לילדים ולמבוגרים ברחבי הישוב!

 

נוער

'נוער נטופה', דור העתיד של היישוב, מורכב מ90 בני נוער, מכוון ומודרך ע''י רכזת הנוערבעזרת מועצת נוער וועדות שהנוער יצר. בני הנוער פעילים רבות ביישוב במגוון פעילויות יישוביות (הפנינג קיץ, סדר ט''ו בשבט, בית קפה, סינמה נטופה, שוק פורים וכו'..) . כמו כן, בני הנוער מתנדבים באופן קבוע בעמותת ''שכן טוב'' בטבריה ופותחים גמ''ח עזרה ליולדות ולילדים ביישוב.

 

 

קישורים למידע נוסף:

מזכירות הישוב - עודכן ב:13/02/2018
מזכירות הישוב - עודכן ב:28/01/2018
מזכירות הישוב - עודכן ב:28/01/2018
מזכירות הישוב - עודכן ב:20/11/2014
דרושה עובדת לצהרון בישוב ימים א-ה בין השעות 14:00-16:30. לפר...
מזכירות הישוב - עודכן ב:15/09/2014
מזכירות הישוב - עודכן ב:24/07/2014
מזכירות הישוב - עודכן ב:24/07/2014
מזכירות הישוב - עודכן ב:20/07/2014
מצו"ב מכתב מהמועצה.
מזכירות הישוב - עודכן ב:13/07/2014
מזכירות הישוב - עודכן ב:10/07/2014
אנא המתינו טוען לוח אירועים....
ד.נ. גליל תחתון, 15295, טל: 04-6782996, פקס: 04-6786138, דוא"ל: [email protected]
לשעת חירום | מועצה אזורית גליל תחתון | מנהל אתר | צרו קשר | RSS

הוקם ע"י MeyData - אתרים קהילתיים עיצוב מיכל שטינמץ